Podsumowanie rundy jesiennej drużyn Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM

Podsumowanie rundy jesiennej drużyn Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2022/23. To dobry czas, żeby podsumować dokonania drużyn objętych programem Piłkarskiej Przyszłości z ORLENEM. W GOSRiT Wikęd Luzino pod skrzydłami programu znajdują się aktualnie dwie drużyny naszego klubu.

Drużyna z rocznika 2007/08 prowadzona przez trenera Wojciecha Krasuckiego na co dzień występuje w rozgrywkach Juniora Młodszego B2, gdzie po rundzie jesiennej plasuje się na 3 miejscu. W rozgrywkach wzięło udział 23 zawodników, kolejnych sześciu rozpoczęło treningi w trakcie lub po zakończeniu rundy. W kadrze znajduje się trzech zawodników w młodszego rocznika z powodzeniem rywalizując ze starszymi kolegami. Co ważne, aż pięciu zawodników trenowało oraz brało udział w meczach mistrzowskich w starszej kategorii wiekowej, w lidze wojewódzkiej B1.

 

Z kolei zespół z rocznika 2009/10 prowadzony przez trenerów Piotra Jasielskiego oraz Macieja Kożyczkowskiego zajmuje obecnie 4 miejsce w lidze Trampkarza C1. W licznej grupie liczącej ponad 30 zawodników widać stały postęp, a w drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy. Ostatnie półrocze w obu drużynach objętych programem był udany zarówno pod względem frekwencji na treningach jak i sportowym, co pokazują nie tylko coraz lepsze mecze drużyn, ale także rozwój indywidualny chłopców. Oliwier Derkowski, Arkadiusz Bullmann, Dawid Odwrot i Konrad Teclaf, uczestniczyli w grudniowej konsultacji szkoleniowej Piłkarska Przyszłość z ORLENEM dla rocznika 2009. Oliwier Derkowski (2009), Arkadiusz Bullmann (2009), Paweł Gajewski (2008) i Kacper Małaszycki (2008) otrzymali stypendia programu.

Wyróżniający się zawodnicy pracują dodatkowo w treningu indywidualnym z trenerem Pawłem Buzałą, który także prowadzi drużynę z rocznika 2006 w klubie.  Zespół po rundzie jesiennej utrzymuje się w czołówce ligi wojewódzkiej Juniora Młodszego B1 oraz awansował do III rundy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w Futsalu. Ponadto trzech naszych zawodników z rocznika 2008 przebywających na wypożyczeniu w UKS Orlen Gdańsk - Bartosz Baran, Wojciech Kujawski i Kacper Czernowałów, wraz z drużyną utrzymali się w centralnej lidze juniorów U15.

To była jesień pełna wielu emocji piłkarskich. Zachęcamy do śledzenia występów naszych młodych piłkarzy w okresie zimowym, bo już po Nowym Roku wracamy do treningów! ORLEN. Patronatem Honorowym Program objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Piłkarska Przyszłość z ORLENEM jest programem upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych, realizowanym we współpracy z Akademią Piłkarską LG. Głównym Partnerem programu jest PKN ORLEN. Patronatem Honorowym Program objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.